Hlavička úvodní stránka

CK MA.CE.K

Vyhledávání

Nabídka


Jednodenní programy a výlety pro základní a mateřské školy

Vážení pedagogičtí pracovníci,

spolupracujeme se školami v Praze, Pardubicích, Chotěboři, Brně i na dalších místech. Nabízíme programy připravené obvykle pro jednu třídu. Délku trvání si určíte sami. Cenu Vám spočítáme dle počtu žáků. Rádi Vám zašleme informace k vybranému programu včetně ceny. Sdělte nám prosím počet žáků, ročník, vybraný program a délku trvání, formu ubytování navrhněte tři termíny. Připravíme program i zcela nový. Děkujeme Vám za důvěru a těšíme se na společné zážitky.


Výběr fotografií z programů z minulých let naleznete v této FOTOGALERII.


Máme 23 let zkušeností putování horami i po vodě. Dokážeme kvalitně připravit cesty do Pobaltí, Skandinávie (vč. Islandu Grónska, Špicberk), na Slovensko, Ukrajinu, do Ruska, Běloruska, Zakavkazska i na Balkán. V minulosti jsme pomáhali hospicu v Usť Čorné, škole v Lopuchivě na Ukrajině, českému Rovensku v Rumunsku, v Nižboru po povodních 2002, škole v černohorském Žabljaku, v národním parku Aukštaitijos v Litvě, v Diakonii v Čáslavi, v Dětském domově v Boskovicích i jinde. V místech máme dobré kontakty. Můžeme se vypravit i s Vámi.
Cesta sýra - sýýýýr vlastnoručně (hravý-naučný)

MŠ, 1. - 5. třída, 1 den

Fotogalerie programu

Víte, jak vzniká sýr, jak se vyrábí? Zveme vás na statek, kde se všechno dozvíte, naučíte a hlavně vyzkoušíte. Pod odborný vedením podojíte kozy. S mlékem, které nadojíte, zamíříme do sýrárny. I zde bude vše procházet vašima rukama - srážení sýřeniny a skoro zázračná přeměna mléka v měkký tvarohový sýr. Vyzkoušíte odstředivku, máselnici a další přístroje, nezbytné pro zpracování mléka. A pak váš první vlastnoručně vyrobený sýr dáte do krabičky nebo rovnou do bříška. Ve zbylém čase se ještě vypravíte za zvířátky, která na statku žijí.
Cena 120 Kč/dítě, ped.zdarma.
Bližší informace na stránce"Cesta sýra - sýýýr vlastnoručně".
Duben – červen, září. Lozice - Luže - okres Chrudim.Pekařský den (interaktivní-naučný)

1. - 5. třída, 1 den

Fotogalerie programu

Zadělejte si chlebové bochníčky a upečte je v tradiční chlebové peci spolu s podplamenkami či pletánky. Vyzkoušejte mlácení obilí cepy a semletí zrna na mouku.
Cena 210 Kč/dítě, ped.zdarma
Bližší informace na stránce "Pekařský den".
Duben-červen, září-říjen. Lozice - Luže - okres Chrudim.Babiččin dvoreček - Dědečkova obůrka, Jednodenní výukové programy

MŠ, 1. - 5. třída, 1 den

Fotogalerie programu

Víte, jaká domácí zvířata se chovala při chalupě či na statku za časů Vašich prababiček? Chcete se s nimi seznámit, dát dětem možnost si je pohladit a nakrmit? Víte, co je cep, řešeto a jak krásně voní seno? Čekají na vás kozy, ovce, kravka, králíci, koťata, poníci, prasátka, krůty, husy, kachny, slepice, holubi, ale také koně s hříbaty i daňci a mufloni s mláďaty. Zkusíte čerpat vodu ze studny ruční pumpou, umlet strouhanku na starém mlýnku, posadit se do bryčky, budete hádat, k čemu sloužily staré nástroje ve stodole, a uvidíte, co se dá vyrobit z ovčí vlny.
Základní vstupné 90 Kč/dítě za 3 hod. programu, ped. doprovod zdarma.
Bližší informace na stránce "Babiččin dvoreček".
Duben - červen, září - říjen. Licibořice - okres Chrudim – Železné hory.Experimentální pravěká a středověká řemesla (řemeslný, populárně-naučný)

4. - 9. třída, 1 den

Fotogalerie programu

Široká nabídka řemesel podle věku dětí. Tavba cínu, výroba opukových forem a odlévání šperků, slévání bronzu, výroba šperků drátkováním, odlévání mincovních střížků a ražba mincí. Česání a spřádání vlny, barvení látek, tkaní-stávkování, plstění, výroba předmětů z rohoviny. Výroba šípů. Výroba keramiky válečkovou metodou z rychleschnoucí hlíny či keramické hlíny. Drcení a mletí obilí, pečení obilných placek na chlebové peci. Mědětepectví. Rádi Vám zašleme podrobné informace k jednotlivým řemeslům a s výběrem pomůžeme. Některá řemesla jsou jednodenní, jiná vyžadují více dní. Prohlídka expozice Po stopách Keltů.
Cena 220 Kč/dítě/1 denní program, ped.doprovod zdarma. V ceně prohlídka expozice Po stopách Keltů, práce lektorů, spotřebovaný materiál, úrazové pojištění. Možnost navštívit s průvodcem (300 Kč/skupina/hodina) naučnou Keltskou stezku a areál keltského oppida z 2. století př.n.l.
Bližší informace na stránce Experimentální pravěké technologie".
Květen - červen, září - říjen. Nasavrky - Hradiště - Chrudimsko.Za tajemstvím největší knihy světa, Kodex Gigas - Ďáblovy bible (turistický-poznávací)

3. - 6. třída, 1 den

Pátrejte po tajemství zdejšího kraje. Během výletu z Chrasti do Vrbatova Kostelce (9 km) se budeme snažit toto tajemství odhalit. Pomůže nám návštěva chrasteckého zámku i míst, kde stával Podlažický klášter a zdánlivě nesouvisející Podskala s dávnou benediktinskou poustevnou. Zkusíte poodhalit tajemnou roušku obestírající říčku Žejbro a husity vypálený klášter v Podlažicích. Seznámíme se s pohnutou historií za vlády posledních Přemyslovců. Projdeme malebné skalnaté údolí říčky Žejbro.
Cena 90 Kč za dítě včetně pracovních listů, ped. doprovod zradma. V ceně vstupné. Možnost opékání.
Květen - červen, září - říjen. Chrudimsko-Chrastecko.O Janu Jadérkovi (hravý-vzdělávací)

1. - 5. třída, 3 - 6 dní (můžeme připravit i jako 1 denní)

Fotogalerie programu

O stromech, lese a jejich významu v krajině. Výlet do pralesa a za památnými stromy. Jak zasadit strom si sami vyzkoušíte. Programem vás povede postava Jana Jadérka, který v 18. století putoval Amerikou, sázel stromy a zaséval mír mezi lidmi.
Jednoduchý rekreační objekt nebo ubytovna či penzion.
Duben - květen. Železné horyPrameny v krajině i v nás (populárně-naučný)

3. - 6. třída, 2 - 3 dny (můžeme připravit i jako 1 denní)

Fotogalerie programu

Význam a využití vody v krajině v minulosti i v současnosti. Exkurze za vodou - mlýn, chov ryb, počátky průmyslové výroby, zdroj pitné vody, výroba elektřiny, těžba pyritu a zlata. Obnova pramene. Tematické hry.
Jednoduchý rekreační objekt nebo penzion.
Duben - červen, září. Chrudimsko-Železné hory.