Hlavička úvodní stránka

CK MA.CE.K

Vyhledávání

Nabídka


Jednodenní programy a výlety pro základní a mateřské školy

Vážení pedagogičtí pracovníci,

spolupracujeme se školami v Praze, Pardubicích, Chotěboři, Brně i na dalších místech. Nabízíme programy připravené obvykle pro jednu třídu. Délku trvání si určíte sami. Cenu Vám spočítáme dle počtu žáků. Rádi Vám zašleme informace k vybranému programu včetně ceny. Sdělte nám prosím počet žáků, ročník, vybraný program a délku trvání, formu ubytování navrhněte tři termíny. Připravíme program i zcela nový. Děkujeme Vám za důvěru a těšíme se na společné zážitky.


Výběr fotografií z programů z minulých let naleznete v této FOTOGALERII.


Máme 23 let zkušeností putování horami i po vodě. Dokážeme kvalitně připravit cesty do Pobaltí, Skandinávie (vč. Islandu Grónska, Špicberk), na Slovensko, Ukrajinu, do Ruska, Běloruska, Zakavkazska i na Balkán. V minulosti jsme pomáhali hospicu v Usť Čorné, škole v Lopuchivě na Ukrajině, českému Rovensku v Rumunsku, v Nižboru po povodních 2002, škole v černohorském Žabljaku, v národním parku Aukštaitijos v Litvě, v Diakonii v Čáslavi, v Dětském domově v Boskovicích i jinde. V místech máme dobré kontakty. Můžeme se vypravit i s Vámi.
Cesta sýra - sýýýýr vlastnoručně (hravý-naučný)

MŠ, 1. - 5. třída, 1 den

Fotogalerie programu

Víte, jak vzniká sýr, jak se vyrábí? Zveme vás na statek, kde se všechno dozvíte, naučíte a hlavně vyzkoušíte. Pod odborný vedením podojíte kozy. S mlékem, které nadojíte, zamíříme do sýrárny. I zde bude vše procházet vašima rukama - srážení sýřeniny a skoro zázračná přeměna mléka v měkký tvarohový sýr. Vyzkoušíte odstředivku, máselnici a další přístroje, nezbytné pro zpracování mléka. A pak váš první vlastnoručně vyrobený sýr dáte do krabičky nebo rovnou do bříška. Ve zbylém čase se ještě vypravíte za zvířátky, která na statku žijí.
Cena 120 Kč/dítě, ped.zdarma.
Bližší informace na stránce"Cesta sýra - sýýýr vlastnoručně".
Duben – červen, září. Lozice - Luže - okres Chrudim.Pekařský den (interaktivní-naučný)

1. - 5. třída, 1 den

Fotogalerie programu

Zadělejte si chlebové bochníčky a upečte je v tradiční chlebové peci spolu s podplamenkami či pletánky. Vyzkoušejte mlácení obilí cepy a semletí zrna na mouku.
Cena 210 Kč/dítě, ped.zdarma
Bližší informace na stránce "Pekařský den".
Duben-červen, září-říjen. Lozice - Luže - okres Chrudim.Babiččin dvoreček - Dědečkova obůrka, Jednodenní výukové programy

MŠ, 1. - 5. třída, 1 den

Fotogalerie programu

Víte, jaká domácí zvířata se chovala při chalupě či na statku za časů Vašich prababiček? Chcete se s nimi seznámit, dát dětem možnost si je pohladit a nakrmit? Víte, co je cep, řešeto a jak krásně voní seno? Čekají na vás kozy, ovce, kravka, králíci, koťata, poníci, prasátka, krůty, husy, kachny, slepice, holubi, ale také koně s hříbaty i daňci a mufloni s mláďaty. Zkusíte čerpat vodu ze studny ruční pumpou, umlet strouhanku na starém mlýnku, posadit se do bryčky, budete hádat, k čemu sloužily staré nástroje ve stodole, a uvidíte, co se dá vyrobit z ovčí vlny.
Základní vstupné 90 Kč/dítě za 3 hod. programu, ped. doprovod zdarma.
Bližší informace na stránce "Babiččin dvoreček".
Duben - červen, září - říjen. Licibořice - okres Chrudim – Železné hory.Indiánská zastavení (hravý-naučný)

MŠ, 1. - 5. třída, 1 den

Fotogalerie programu

Zveme vás na komorně laděná Indiánská zastavení do Železných hor (Nasavrky, okr. Chrudim). Uvidíte malovaná týpí. Ukážeme vám romantiku i všední den Indiánů a chceme přispět k pochopení jejich tradic. Děti prožijí atmosféru setkání s Indiány. Čeká je symbolický lov "Bizoní tanec", malá módní přehlídka indiánského oblečení, uvidí, jak se Indiáni zdobili. Posedíme v týpí vybaveném zbraněmi, předměty denní potřeby i hudebními nástroji. Shlédnete veselou pohádku Indiánů Pimů "Dobře upečený člověk" a pokud ji už znáte, zahrajeme vám pohádku Indiánů Čejenů "O chytrém Wiheovi". Zatančíme si třeba Hadí nebo Králičí tanec. Za doprovodu bubnu si zkusíte zazpívat. Zahrajeme si indiánskou hru, podle věku vyzkoušíte střelbu z luku, lasování.
Budeme rádi, prožijete-li společně s námi hezký den.
Cena 130 Kč/dítě, ped. doprovod zdarma.
Bližší informace program Indidánskou stezkou. 23.5.-3.6.2016, vždy ve všední dny. Nasavrky-Chrudimsko.Experimentální pravěká a středověká řemesla (řemeslný, populárně-naučný)

4. - 9. třída, 1 den

Fotogalerie programu

Široká nabídka řemesel podle věku dětí. Tavba cínu, výroba opukových forem a odlévání šperků, slévání bronzu, výroba šperků drátkováním, odlévání mincovních střížků a ražba mincí. Česání a spřádání vlny, barvení látek, tkaní-stávkování, plstění, výroba předmětů z rohoviny. Výroba šípů. Výroba keramiky válečkovou metodou z rychleschnoucí hlíny či keramické hlíny. Drcení a mletí obilí, pečení obilných placek na chlebové peci. Mědětepectví. Rádi Vám zašleme podrobné informace k jednotlivým řemeslům a s výběrem pomůžeme. Některá řemesla jsou jednodenní, jiná vyžadují více dní. Prohlídka expozice Po stopách Keltů.
Cena 220 Kč/dítě/1 denní program, ped.doprovod zdarma. V ceně prohlídka expozice Po stopách Keltů, práce lektorů, spotřebovaný materiál, úrazové pojištění. Možnost navštívit s průvodcem (300 Kč/skupina/hodina) naučnou Keltskou stezku a areál keltského oppida z 2. století př.n.l.
Bližší informace na stránce Experimentální pravěké technologie".
Květen - červen, září - říjen. Nasavrky - Hradiště - Chrudimsko.Za tajemstvím největší knihy světa, Kodex Gigas - Ďáblovy bible (turistický-poznávací)

3. - 6. třída, 1 den

Pátrejte po tajemství zdejšího kraje. Během výletu z Chrasti do Vrbatova Kostelce (9 km) se budeme snažit toto tajemství odhalit. Pomůže nám návštěva chrasteckého zámku i míst, kde stával Podlažický klášter a zdánlivě nesouvisející Podskala s dávnou benediktinskou poustevnou. Zkusíte poodhalit tajemnou roušku obestírající říčku Žejbro a husity vypálený klášter v Podlažicích. Seznámíme se s pohnutou historií za vlády posledních Přemyslovců. Projdeme malebné skalnaté údolí říčky Žejbro.
Cena 90 Kč za dítě včetně pracovních listů, ped. doprovod zradma. V ceně vstupné. Možnost opékání.
Květen - červen, září - říjen. Chrudimsko-Chrastecko.O Janu Jadérkovi (hravý-vzdělávací)

1. - 5. třída, 3 - 6 dní (můžeme připravit i jako 1 denní)

Fotogalerie programu

O stromech, lese a jejich významu v krajině. Výlet do pralesa a za památnými stromy. Jak zasadit strom si sami vyzkoušíte. Programem vás povede postava Jana Jadérka, který v 18. století putoval Amerikou, sázel stromy a zaséval mír mezi lidmi.
Jednoduchý rekreační objekt nebo ubytovna či penzion.
Duben - květen. Železné horyPrameny v krajině i v nás (populárně-naučný)

3. - 6. třída, 2 - 3 dny (můžeme připravit i jako 1 denní)

Fotogalerie programu

Význam a využití vody v krajině v minulosti i v současnosti. Exkurze za vodou - mlýn, chov ryb, počátky průmyslové výroby, zdroj pitné vody, výroba elektřiny, těžba pyritu a zlata. Obnova pramene. Tematické hry.
Jednoduchý rekreační objekt nebo penzion.
Duben - červen, září. Chrudimsko-Železné hory.