Hlavička úvodní stránka

CK MA.CE.K

Vyhledávání

Nabídka


Výprava za bílým jelenem (Obora Žleby)

Program - Obora žleby
Termín: 8.5. - 30.6.2017
Místo: Žleby, okres Kutná Hora, Středočeský kraj
Začátek představení: 9.30 a 13.00 hodin
Délka programu: asi 2,5 hod.
program probíhá po-pá
Program je nutno objednávat předem
Cena: 100 Kč za dítě,
pedag. doprovod zdarma
Fotogalerie; Objednat; Více informací

Program - Obora Žleby

Zveme Vás na ojedinělý program v ČR připravený pro děti základních a mateřských škol. V ukázkové obůrce se seznámíte s 50 druhy zvířat, především zástupci fauny lesů ČR.

Představíme Vám bohatou kolekci dravců a sov a zúčastníte se světové rarity - pozorování bílých jelenů v přírodním prostředí.

V poutavém programu se dozvíte o lukostřelbě a sami si budete moci z našich luků zastřílet.

Po příchodu uvidíte ukázku odchovaných mláďat dravců, sov, savců a s vlastním fotoaparátem máte možnost udělat si snímek s dravcem na ruce.

Program - Obora Žleby Na přednášku naváže pozorování bílých jelenů v přírodním prostředí spojené s výkladem o historii chovu v ČR. Jeleni se volně pohybují po výběhu a při krmení je uvidíte na vzdálenost cca 15 m.

V novém areálu uvidíte i daňky, muflony, černou zvěř, rybník s vodními ptáky, kunovité šelmy i další druhy zvířat.

Součástí programu je lukostřelecké vystoupení s výkladem o použití luků v historii a dnes. Po přednášce se děti zúčastní lukostřelby a nejlepší střelci budou od nás dostanou odměněni.

Součástí programu je také ukázka letu a výcviku dravců a sov. Z bezprostřední blízkosti uvidíte v letu např. sovu pálenou, výra velkého, poštolku pestrou, raroha velkého, káňata, orla stepního, orla mořského, supa afrického, orla bělohlavého, krkavce a další. Program - Obora Žleby Ukázka je doplněná výkladem o životě dravců a sov. Program je přizpůsoben věku dětí mateřských a základních škol.

Délka programu (prohlídka areálu, ukázka mláďat, pozorování bílých jelenů, lety dravců a sov, lukostřelecké představení) je asi 2,5 hodiny.

Návštěvu si můžete zpříjemnit prohlídkou zámku Žleby se vzácnými interiéry a parkem s vodopádem.Budeme rádi, prožijete-li s námi hezký den.  Program objednávejte na adrese:
        Radka Závorková, cestovní agentura
        Náměstí 1
        538 25 Nasavrky
        tel, fax: 469 677 566 (Informační centrum Nasavrky)
        mobil: 720 357 075
        e-mail: vylety@ckmacek.cz