Hlavička úvodní stránka

CK MA.CE.K

Vyhledávání

Nabídka


Kodar - za pastevci sobů do srdce sibiřské tajgy (Rusko)

Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Kodar - za pastevci sobů do srdce sibiřské tajgy (Rusko)
Počet účastníků:5 - 9
Cena:53.800 Kč*
Místo:Rusko - pohoří Centrální Kodar
Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Kodar - za pastevci sobů do srdce sibiřské tajgy (Rusko)Fotogalerie "Ze starých časů"

Popis této nabídky:

Expedice do oblastí za Bajkalem, na hranice s republikou Saha-Jakutija. Letecky do Krasnojarska (návštěna skalního města Krasnojarskije stolby), vlakem po Transsibiřské a Bajkalsko-amurské magistrále do Čary. Cestou zastávka v Severobajkalsku u proslulého jezera Bajkal. Čara:doplnění zásob a vyřízení registrace.    Trek dlouhý 180 km vedoucí zajímavými místy Centrálního Kodaru - velehorské prostředí s tajgou, věčný sníh, sobi, vlci, medvědi, sibiřský rys, kočovníci a pastevci sobů, horké prameny, rozlehlá poušt s dunami uprostřed tajgy. Místa, kam nejezdí žádná česká cestovní kancelář. Nejvyšším bodem putování je vrchol Baltijskij 2600 m, přes Čarskije pjeski s dunami vysokými až 40 m, kolem vodopádů řek Saukan a Apsat, ledovým průsmykem Murzilka a dolinami řek Murzilka a Apsat. Mramorové údolí. Návštěva bývalých stalinských gulagů. Putování naprostou divočinou s návštěvou u jedněch z posledních volně žijících pastevců sobů. Ruská banja. Návrat po stejné trase zpět do ČR.
Cena zahrnuje:

doprava letecká (vč. letištních tax), doprava vlakem a místní dopravou, ruská víza + voucher, 3 x nocleh ubytovna, banja, doprovod ruského průvodce, pojištění proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

stravování, event. další ubytování, vstupné, urazové pojištění a cestovní pojištění (CK vyžaduje jeho uzavření pro tento zájezd).