Hlavička úvodní stránka

CK MA.CE.K

Vyhledávání

Nabídka


Zimní táboření s putováním (16. ročník)

Termín:23. 01. 2014 - 26. 01. 2014Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Zimní táboření s putováním (16. ročník)
Délka:4 dny
Počet účastníků:5 - 8
Cena:1.580 Kč
Místo:Chrudimsko - Železné hory
Obrázek k zájezdu, dětskému táboru Zimní táboření s putováním (16. ročník)Fotogalerie,  Fotografie 2005


Popis této nabídky:

Těm z vás, kteří mají dobrodružného ducha,  nabízíme možnost vyzkoušet si zimní táboření s „outdoorovými bivaky“. Bezpečně a profesionálně „přenocujeme“ na sněhu. Naučíme vás různé „fígly“ do zimy, jak v ní přežít a samozřejmě to hlavní – jak v zimě bezpečně tábořit. Ochutnáte sušené maso, zeleninu i pemikan a také vás naučíme přípravu těchto sušených, lehkých a skladných potravin, vhodných právě pro zimní putování. Věřím, že na závěr zjistíte, že bivakování na sněhu není takový extrém, jak jste si představovali. Objevíte jeho kouzlo, romantiku i neopakovatelnost a naučíte se jeho základům.Obrázek k zájezdu Zimní táboření s putováním

Potřebovat budete kvalitní spací pytel (nebo dva střední kvality), dvě karimatky a trochu odvážnější srdce. Co nebudete mít, rádi vám zapůjčíme.


Pěší trasa:
Čtvrtek: z Chrudimi (260 m) – po procházce historickým centrem Městské památkové rezervace (renesanční domy, význačný gotický chrám, městské hradby s fortnami, Myší díra…) pěšky podél řeky Chrudimky do Slatiňan (renesanční zámek, pseudogotický kostel, anglický park) a odtud již lesním komplexem – Krajinnou památkovou zónou Slatiňansko – Slavicko přes místo s pozůstatky vyhlídkové věže z 19. století zvané Chlum (380 m). Odtud již do minioblasti pískovcových skal (1,5 km2) Škrovádské pískovcové skály (200 m). Zatáboření. Pěšky 12-13 km.
Pátek: z pískovcových skal k soustavě Kochánovických rybníků (v okolních svazích křemencové skalní útvary, jeskyně) s výraznějším vrchem Hůra (392 m) ke zřícenině hrádku Rabštejnka, vybudovaného na výrazném křemencovém zlomu s ostrohem. Dále přes vrch Jedlina (415 m) do místa zvaného V Zlatodolech, kde na potoce Okrouhlickém Keltové ve 2.st.př.n.l. rýžovali zlato. Zádušní rybník. Ve vesnici Licibořice (barokní kostel) se můžeme zastavit na ekostatku Babiččin dvoreček (domácí ekoprodukty, hospodářská zvířata). A opět do lesa do údolí Okrouhlického potoka s tzv. sejpy, pozůstatky po dávném rýžování zlata. Zatáboření. Pěšky cca 13-14 km.
Sobota: opět údolím Okrouhlického potoka. Památný smrk ztepilý, obvod kmene cca 5,5 m. Přes vesničku Trpišov (350 m) dojdeme do Slavické obory. Než do ní vstoupíme, zastavíme se ve vesničce Práčov, kde stával klášter vypálený husitským vojem vedeným Otto z Bergova. Trasa pokračuje do hlubokého skalnatého údolí řeky Chrudimky se zříceninou hradu Strádova (400 m), stojící na vysokém skalním ostrohu 70 m nad řekou. Zatáboření. Pěšky cca 10 km.
Neděle: skalnatým údolím řeky Chrudimky s prvorepublikovou trampskou osadou Peklo a přírodní rezervací Krkanka podél vodopádu (3 m) do vesničky Hradiště s archeologickou rezervací bývalého keltského oppida z 2.st.př.n.l. Rozhledna Boiika (520 m) u vesnice české Lhotce. Pěšky částí naučné Keltské stezky do údolí potoka Debrný a dále do Nasavrk (480 m). Návštěva expozice Po stopách Keltů v budově nasavrckého renesančního zámku. Společné ukončení trasy v hotelu Šustr. Pěšky cca 10 km.
Pěšky celkem 46-47 km.

Program vede: Luboš Závorka (+1 další instruktor podle počtu účastníků).Obrázek k zájezdu Zimní táboření s putováním

Zimní zkušenosti: Rusko, Ukrajina, Pobaltí, Grónsko, Island, Skandinávie, oblasti nad polárním kruhem atd.

Cena zahrnuje:

vedení zkušených instruktorů, základní úrazové pojištění, ochutnávky sušených potravin, spotřeba materiálu s programem související a použití společného vybavení